226

komentarzy

Komedii ciąg dalszy

PZPNCztery dni temu w newsie podaliśmy link prowadzący do artykułu, w którym wspomniano o możliwych wydarzeniach związanych z awansami i spadkami w tym sezonie.

Wczoraj w łódzkiej Gazecie Wyborczej pojawił się artykuł o Widzewie i o paru scenariuszach jego dalszych losów. Oto link do serwisu Sport.pl z tym artykułem:

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,5259153,Widzew_juz_w_piatek_w_drugiej_lidze_.html

Jak widzicie komedia w polskiej piłce nadal trwa szkoda tylko, że umożliwia się klubom - którym ponad wszelką wątpliwość udowadnia się działania korupcyjne - takie machlojki. A wysoko postawieni urzędnicy i decydenci Polskiego Związku Piłki Nożnej na zarzuty pod ich adresem bezczelnie twierdzą, że w Polsce przecież kluby tak jak we Włoszech i innych państwach w których takie sprawy wychodzą na jaw, również zostały ukarane, a np. we Włoszech to cała sprawa była o wiele poważniejsza i na większą skalę niż w Polsce więc jest OK... Ukarane? W jaki sposób?

We Włoszech afera korupcyjna była na wielką skalę tylko, że tam po pierwsze prezes związku albo został nieoficjalnie zmuszony do ustąpienia, albo po prostu stwierdził, że czas całą farsę zakończyć i dalej się nie pogrążać i złożył dymisję. U nas nikt chyba nie czuje się winny. Po drugie kilka klubów z czołówki ŚWIATOWEGO FUTBOLU zostało bezprecedensowo cofnięte o 1 i 2 klasy rozgrywek. Nikt nie miał wątpliwości co do ukarania tych klubów, a stawka przecież była nieporównywalnie większa. U nas natomiast klub, który zamieszany jest w sprawy korupcyjne może po udanym slalomie między przepisami i tworząc nowe nieczyste układy uniknąć jakiejkolwiek kary. Zabawne? Nie, to jest żałosne.

Nie dosyć, że takie działania to jak przyzwolenie dla pewnych osób/układów na dalszą nieczystą grę, to jeszcze cierpią na tym kluby z całego regionu.

Miejmy nadzieję, że ten szatański plan widzewiakom się nie uda.
~~~

141

komentarzy

Po trzy punkty. Stal Głowno - Świt NDM

Zapowiedź meczuW sobotę 31.05.2008r o godz. 17 w Głownie, odbędzie się spotkanie 28 kolejki 3 ligi gr. 1 pomiędzy Stalą Głowno a Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

więcej

~~~

206

komentarzy

O co chodzi

PZPNUżytkownik o nicku lolex podsunął w komenatrzu do poprzedniego newsa link do bardzo ciekawego artykułu o tej zawiłej sytuacji jaka się wytworzyła przez degradację Widzewa ( i nie tylko ). Artykuł znajduje się na oficjalnej stronie Mazura Karczew , a oto bezpośredni link do artykułu: http://www.mazurkarczew.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1690

Polecamy bo na prawdę warto, szczególnie, że w zrozumieniu obecnej sytuacji przeszkadza nieco reorganizacja systemu ligowego w polskiej piłce co dodatkowo utrudnia wielu kibicom pojęcie sprawy awansów i spadków.
~~~

467

komentarzy

Tylko remis. Świt NDM - Ruch WM 1:1

Relacja z meczuW spotkaniu 27 kolejki 3 ligi Świt zremisował na własnym boisku z wiceliderem Ruchem Wysokie Mazowieckie 1:1. Niestety ten remis praktycznie pozbawia naszą drużynę szans na awans do nowej drugiej ligi..

więcej

~~~

131

komentarzy

Cią dalszy analizy

III Liga, gr. IZa nami 26. kolejka ligi. Wyniki ogólnie dla Świtu nie najgorsze aczkolwiek jak widać OKS Olsztyn zremisował z Warmią Grajewo - co nam do tego? Otóż biorąc pod lupę realizację wariantu optymistycznego na zakończenie ligi ten remis oznacza kolejne oczko w dół dla Świtu. Maksymalna możliwa więc zdobycz dla Świtu to 6 miejsce. Uciekła nam więc strefa awansu do nowej II ligi.
~~~

226

komentarzy

Manchester United

FutbolPo zaciętym meczu na moskiewskim stadionie - Łużniki angielska drużyna Manchesteru United zdobyła trofeum klubowych mistrzów Europy pokonując w finałowym spotkaniu Chelsea Londyn.

Warto przypomnieć, że tydzień temu Puchar UEFA zdobył rosyjski Zenit Sankt Petersburg
~~~

132

komentarzy

Sprawić niespodziankę. Świt NDM - Ruch WM

Zapowiedź meczuW sobotę 24.05.2008r o godz. 19 w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się spotkanie 27 kolejki 3 ligi gr. 1 pomiędzy Świtem i Ruchem Wysokie Mazowieckie.

więcej

~~~

143

komentarzy

MKS Świt NDM 1 - 0 Nadnarwianka Pułtusk

Relacja z meczuMecz zakończył się zwycięstwem biało-zielonych. Spotkanie bardzo wyrówanen, frekwencja słaba jak zawsze. Obecność kibiców gości.
~~~

2668

komentarzy

Tylko zwycięstwo! Świt NDM - Nadnarwianka Pułtusk

Zapowiedź meczuW sobotę 17.05.2008r o godz. 19 w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się spotkanie 26 kolejki 3 ligi gr.1 pomiędzy Świtem i Nadnarwianką Pułtusk.

więcej

~~~

207

komentarzy

Zabawa w jasnowidza [wariant realistyczny]

III Liga, gr. IW poprzedniej części zabawy przeanalizowaliśmy razem najlepszy wariant wydarzeń które mogą nastąpić w następnych 5 kolejkach. Były to jednak tylko i wyłącznie przypuszczenia, których raczej nie dało się nawet poprzeć odrobiną nadziei.

Zapraszam więc na dalszy ciąg zabawy.

więcej

~~~

176

komentarzy

Młodzież na konsultację!

PZPNJak donosi portal 90minut.pl - Krzysztof Telechowski, Łukasz Głowacki, oraz Michał Kucharczyk ze Świtu NDM dostali powołanie na konsultację szkoleniową kadry U-17. Konsultacja odbędzie się w dniach od 2 do 8 czerwca tego roku w Ciechanowie.

Naszym młodzianom gratulujemy powołań i zachęcamy do wzmożonych wysiłków na treningach i meczach. Jak widać gra jest warta świeczki!

Podziękowania dla Krzyśka za podpowiedź ;)
~~~