Kibice > Mazowieckie Ekipy > KS Piaseczno

Herb

KS Piaseczno

Rok założenia klubu: 1923;

Zgody: Narew Ostrołęka;

Układy: ---;

Kosy: ---;

Młyn: 20-160 osób;

Najliczniejsze wyjazdy: 130 Olimpia Warszawa, Sparta Jazgarzew 75, Skra Obory 80,  Radomiak Radom 66 (środa), Okęcie Warszawa 90, KS Paradyż 70.

Fan cluby: ---;

Grupy: UPG’05, Antygrupa;

Ziny: ---;

Flagi: stara długa KS Piaseczno, stara herbówka, stara z herbem Piaseczna, 1923, wyjazdówka z hasłem „chociaż droga bywa kręta, dla nas wyjazd to rzecz święta”, Ursynów, główna z wizerunkiem wściekłego barana i napisem: „Razem do nieba/razem do piekła” oraz flaga „precz z komuną”;

Internet: www.kspiaseczno.jogger.pl

Opinia o Świcie i jego kibicach: Ze Świtem rozegraliśmy tylko jedno spotkanie, miało to miejsce w Pucharze Polski, trochę in minus byliśmy zaskoczeni waszą frekwencją na nim. Ale oczywiście to nie była jedyne wydarzenie, kiedy się spotkaliśmy. Wspomagaliśmy Narew na meczu w Nowym Dworze, do tego miasta pojechaliśmy też kiedyś wpierać Zagłębie Sosnowiec. Również widzieliśmy się kilka razy na meczach, na których kibice Świtu wspomagali swoje zgody/układy: Żbik Nasielsk i Legionovię Legionowo. Graliśmy również na turnieju kibiców w Parysowie. Jesteście zgraną, dobrze zorganizowaną ekipą. Na pewno sporo wam dała gra w wyższej lidze, gdzie poznaliście otoczkę związaną z rozgrywaniem meczów na profesjonalnym poziomie – przy sztucznym oświetleniu, na ładnych trybunach z prawdziwego zdarzenia. Ostatnio zaimponowaliście warszawskiemu światkowi atakiem na Broń Radom na ich terenie. Mamy nadzieję, że uda nam się kiedyś rywalizować w jednej lidze.;

 

Historia

22 lipca 1923r. na terenie miasta Piaseczna powstało Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” uważane za protoplastę dzisiejszego KS Piaseczno. W latach 30-tych ubiegłego wieku na obecnym terenie stadionu powstało boisko piłkarskie, zbudowane w czynie społecznym członków Towarzystwa z ówczesnym Naczelnikiem Sportu - Janem Zielińskim - na czele. W okresie wojennym Piaseczno było jednym z najsilniejszych ośrodków piłkarstwa w okupowanej Polsce, to tu były rozgrywane słynne konspiracyjne mecze Warszawa – Kraków. W tym czasie na piaseczyńskim boisku występowało wielu reprezentantów kraju. Zawodnicy z Krakowa często wzmacniali drużynę z Piaseczna, która grała w konspiracyjnych mistrzostwach Warszawy.

Po wojnie reaktywowano Klub, który przyjął nazwę Kolejowy Klub Sportowy Ruch i działał pod patronatem miejscowej parowozowni. W roku 1949 zmienił nazwę na Kolejarz, by w 1957 znów powrócić do nazwy Ruch. W 1963 roku, w wyniku fuzji z Zelosem, powstał Ruch-Zelos. W połowie lat 60-tych Klub przeszedł pod patronat zakładów Zelos i Lamina, i nastąpiła zmiana nazwy na MZKS Elektronik. Nazwa ta przetrwała do 1985 roku, kiedy to Zakłady Kineskopów Kolorowych Polkolor aktywnie włączyły się w życie sportowe naszego miasta - klub od tej chwili nazywał się KS Polkolor. Pod koniec lat 80-tych, dzięki szeroko zakrojonej działalności gospodarczej, klub w sposób istotny zmienił wizerunek stadionu i infrastrukturę. W 1993 sponsor Sylwester Cacek zmienia początkowo nazwę na Dominet Piaseczno, a później, w 1994, na FC Piaseczno. Wtedy też klub odnosi swój największy sportowy sukces, zajmując 3. miejsce w II lidze. W roku 1996 decyzją Walnego Zgromadzenia klub przyjął nazwę Klub Sportowy „Piaseczno”.

 

Kibice

Ruch kibicowski w Piasecznie istnieje już parę ładnych lat, w trakcie których przeżywaliśmy mniejsze lub większe kryzysy.

Najlepszym okresem w historii naszego klubu i, co zrozumiałe, kibiców, były lata 90-te a dokładnie lata 94/95 w którym to nasz klub (wtedy pod nazwą Dominet Piaseczno i FC Piaseczno) grał w drugiej lidze.

W tym okresie nasz młyn był dosyć spory, przekraczający 100 osób. Kultowym meczem w tym okresie było spotkanie z Motorem Lublin, gdzie piłkarzy dopingowało 150 osób (podczas tego spotkania doszło do awantury z gośćmi).

Po roku jednak nasz ukochany klub spadł do trzeciej ligi, potem do czwartej, co było spowodowane utratą sponsora. Od tej pory zespół tuła się po czwartej i piątej lidze. Wraz ze spadkiem poziomu sportowego, spadła również liczba miłośników naszego klubu. Przez dłuższy czas przeżywaliśmy spory kryzys, nie wystawiając nawet u siebie młyna, jednak z rokiem 2004 wszystko się zmieniło. Obecnie się odrodziliśmy, staramy się dopingować nasz klub zarówno na meczach u siebie, jak i tych na wyjeździe. Szczególnie właśnie spotkania wyjazdowe są naszą dumą i zgodnie z naszym hasłem „Chociaż droga bywa kręta, dla nas wyjazd to rzecz święta”, staramy się jeździć wszędzie w jak najlepszych liczbach. Przytoczymy nasze liczby wyjazdowe od pewnego czasu:

Jesień 2006: Warka (24), Głosków (60), Góra Kalwaria (40), Przyszłość Włochy (15), Jazgarzew (7 PP, środa) i Białobrzegi (3).

Wiosna 2007: Olimpia (80 – ówczesny rekord wyjazdowy), Obory (45), Drukarz (25), Zwoleń (23), Sobolew (16), Mszczonów (16), Jaktorów (16), Broń Radom (40).

Jesień 2007: wyjazdy: Warszawa(Olimpia) 130 (80 HKS, 10 KSD);Jazgarzew- 75 (12 HKS);Mszczonów - 38(5 Drukarz, 1 Hutnik); Głosków – 32; Warszawa(Drukarz)- 28 Jaktorów- 24 ;Łaskarzew – 21.

Wiosna 2008: Warszawa(Gwardia) - 51osób (w tym 6 HKS, 5 KSD, 1 Narew) ;Przytyk - 19osób; Zwoleń - 24osob; Wilga- 25 osób (1 KSD); Milanówek-20 osób (2 KSD) Białobrzegi- 18; Radom- 43 (2 KSD); Sobolew – 9.

Jesień 2009: Warka -35 (2KSD); Grodzisk Mazowiecki- 20 (1KSD); Amur Wilga- 15 (1 Narew); Piast Piastów- 31 (6KSD); Szydłowianka Szydłowiec - 40 (5 Narew, 2 KSD);Sparta Jazgarzew – 60; Mazovia Mińsk Mazowiecki – 30.

Wiosna 2009: Legion Warszawa (PP) – 22; Korona Góra Kalwaria – 70;Ursus Warszawa – 40; Skra Obory – 80; Pilica Białobrzegi – 31;Zwolenianka Zwoleń – 23;Radomiak Radom – 66; Mszczonowianka Mszczonów – 29; Zryw Sobolew – 15;Wulkan Zakrzew – 25;Okęcie Warszawa – 90; KS Paradyż – 70.

Jesień 2009: Pogoń Siedlce – 35, Pogoń Zduńska Wola – 45, Warta Sieradz – 9, Karczew – 65, Ostrołęka – 50, Niewiadów – 37, Legionowo – 50.

Jak widać z wyjazdami stoimy całkiem nieźle, a spotkanie wyjazdowe w Legionowie było naszym 50 meczem na wyjeździe bez zera. Obecnie gramy w III lidze. Wiele osób zastanawiało się, jak nam pójdą wojaże, kiedy przyjdzie nam ruszyć również poza Mazowsze. Możliwość jazdy za granice województwa Mazowieckiego póki co nam służy – dobrze prezentujemy się w odległej o 200 km Zduńskiej Woli oraz w Niewiadowie, gdzie atakujemy gospodarzy. Mamy nadzieję, że podtrzymamy naszą formę, a być może nawet jeszcze ją poprawimy.

 

Zgody

Obecnie zgodę mamy tylko z Narwią Ostrołęka, wcześniej jednakże łączyła nas czternastoletnia zgoda z Hutnikiem Warszawa. W ostatnich latach dość krótko łączył nas również układ z Drukarzem Warszawa. Natomiast we wcześniejszych latach dobre stosunki łączyły nas również z m.in. Legionovią Legionowo, Ursusem Warszawa, Olimpią Warszawa.